Kotły z podajnikiem tłokowym

Proste i wygodne w obsłudze

Kotły z podajnikiem tłokowym

Podajniki tłokowe zwane również szufladowymi podobnie jak podajniki ślimakowe to jedne z najwygodniejszych sposobów zautomatyzowania podawania paliwa do kotła.

Dwa sposoby podawania paliwa 

Ich specyficzna budowa pozwala na podawanie paliwa na dwa sposoby:

  1. Paliwo może być podawane bezpośrednio na ruszt, który zamontowany jest w piecu, wtedy taki podajnik nie posiada własnego paleniska, a jego moc uzależniona jest od mocy kotła.
  2. Podajnik szufladowy może także być wyposażony w palenisko, które w zależności od mocy podajnika ma różne gabaryty. Wtedy cały proces spalania odbywa się na palenisku podajnika i nie jest wymagany ruszt w kotle.

Jakie paliwo do kotłów z podajnikiem tłokowym?

Piece do centralnego ogrzewania w tym również kotły z podajnikiem tłokowym to inwestycja w wydajne i czyste spalanie węgla kamiennego i eko-groszku. Umożliwia również spalanie pelletu. Jednymi z wielu zalet wyboru tego właśnie kotła jest cicha praca urządzenia i niezawodność. Kotły tłokowe mają również dodatkowe palenisko w przypadku braku energii elektrycznej. Łatwość w obsłudze urządzenia została zaplanowana z myślą o jak najwyższym komforcie dla użytkownika.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kotłów.

Potrzebujesz oferty? napisz do nas Kliknij tutaj