UKS-G Kotłostal

Do 85.6 % sprawności ciepła - węgiel, miał węglowy,drewno

Kocioł  z nadmuchem UKS-G Kotłostal 12KW-43KW

Informacje o produkcie

Urządzenie UKS-G Firmy Kotłostal to kocioł wyposażony w regulowany proces palenia.  Daje możliwość palenia miału węgla kamiennego oraz drewna.  Konstrukcja kotła UKS-G opiera się na wieloletnim doświadczeniu nabytym w czasie produkcji  kotłów typu UKS-G oraz innych.

Kotły produkowane są o mocach od 12 KW – 43 KW a ich średnia moc eksploatacyjna mieści się w granicach od 5 KW – 21 KW. W zależności od powierzchni pomieszczania producent zaprojektował kotły od 60m² aż do 310m². 

Zalety produktu:

Kocioł typu UKS-G to kotły przeznaczone do podgrzewania wody w granicach 90℃.  Idealnie nadają się do instalacji centralnego ogrzewania zarówno w budynkach mieszkalnych jak i pawilonach gospodarczych aż po szkoły i szklarnie. Ponadto ich obsługa i czyszczenie zostały zaplanowane tak, aby w łatwy sposób przedłużyć żywotność produktu. Dużym plusem jest także mniejsze zajmowanie powierzchni w kotłowni przy znacznie większej wysokości kotła. 

Jeżeli chodzi o czas palenia to mieści się w granicach od 8-24 godzin  w zależności od wyboru paliwa. Tak samo sprawność cieplna kotła typu UKS-G sięga 82,7-85,6 %.

Kocioł wyposażony jest w sterownik rozbudowany o specjalny moduł CWU. Sterownik posiada wyjście na panel pokojowy. Jest niezawodny, prosty w obsłudze a przy tym nowoczesny.

Sprawdź gabaryty

Przekrój kotła

Wnętrze kotła UKS-G kotłospal

Parametry techniczne

Przejdź do cennika Kliknij tutaj