Kotły na pellet

Ekologicznie

Kotły na pellet

Kotły na pellet to urządzenia nowoczesne i najefektywniejsze. Główną zaletą kotłów na pellet jest funkcja automatycznego paleniska oraz stopniowego dozowania peletów. Dzięki tym funkcjom obsługa kotłów nie jest uciążliwa.

Jeszcze do niedawna urządzenia wykorzystujące paliwo typu pellet były słabo znane, jednak wielu klientów szybko przekonało się o ich zaletach. Coraz więcej pojawia się pozytywnych opinii o kotłach na pellet- tym bardziej, że koszty ogrzewania przy kotle na pellet są stosunkowo niskie.

Kotły wykorzystują jako paliwo stałe pellet – niewielkie twarde kawałki o średnicy 6 lub 8 mm i długości kilku centymetrów. Podobnie jak drewno, kotły pelletowe zalicza się do paliw ekologicznych jego spalanie więc nie powoduje  zanieczyszczenia środowiska naturalnego dwutlenkiem węgla. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że piece  na pellet osiągają sprawność w graniach 82-92%.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kotłów. Jeśli nie wiesz jaki kocioł wybrać – na pellet, ekogroszek a może na drewno pomożemy w doborze odpowiedniego urządzenia – czekamy na Ciebie w Chodzieży.

Potrzebujesz oferty? Skontaktuj się z nami Kliknij tutaj